Jestem absolwentką Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (dawna Politechnika Szczecińska), gdzie ukończyłam jednolite studia magisterskie o specjalności technologia leków i pestycydów. W trakcie trwania studiów brałam czynny udział w działalności koła naukowego „Alpha-Reaktywni”, w latach 2009-2011 pełniłam funkcję wiceprezesa. W tym samym czasie, odbyłam miesięczne praktyki w akredytowanym laboratorium Instytutu Zootechniki PIB, Krajowego Laboratorium Pasz, Pracowni w Szczecinie, zdobywając wiedzę specjalistyczną z zakresu badań ochrony środowiska. W roku 2010 podjęłam studia trzeciego studia na tym samym wydziale na kierunku technologia chemiczna. W ramach pracy doktorskiej prowadziłam badania dotyczące reduktywnego aminowania kwasów 2-(2-formylofenoksy)alkanowych i ich pochodnych oraz zastosowania tego procesu w syntezie związków heterocyklicznych. Jednocześnie, w latach 2013-2015 brałam udział w dwóch projektach badawczych z dziedziny biomateriałów, w których pracowałam nad optymalizacją procesu wytwarzania kompozytowego tuszu grafen/chitozan i opracowaniem materiału polimerowego na podłoża elektrochemicznych sensorów oraz wykonywałam syntezy pochodnych chitozanu z kwasami tłuszczowymi wraz z wytwarzaniem cienkich warstw z wykorzystaniem otrzymanych materiałów na elastomerach termoplastycznych. W trakcie studiów doktoranckich odbyłam 11 miesięczny staż w Philips Research w Eindhoven (Holandia), który obejmował udział w projekcie „LED for lighting application” w ramach którego opracowałam metodę wytwarzania różnych, specjalnych polimerów silikonowych do zastosowań jako stabilizatory dyspersji kropek kwantowych oraz przeprowadziłam badania właściwości otrzymanych materiałów pod kątem zastosowania w zaawansowanych systemach świetlnych. Obok obowiązków doktoranta, w latach 2014-2016 pełniłam funkcję starszego technika w Zakładzie Syntezy Organicznej i Technologii Leków ZUT w Szczecinie, a od lutego 2016 roku jestem asystentem naukowym w projekcie NanoEnCap w Zakładzie Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych ZUT w Szczecinie.

Wiodącym obszarem moich zainteresowań jest opracowywanie nowych metod syntez związków organicznych w szczególności układów heterocyklicznych o zakładanej aktywności biologicznej oraz ich charakterystyka. Obszar ten poszerzyłam syntezę oraz modyfikację polimerów naturalnych i syntetycznych.

Do mojego dorobku naukowego można zaliczyć cztery publikacje o łącznym impact factor 7,601, czternaście streszczeń konferencyjnych oraz dwa udzielone patenty. Ponadto wygłosiłam jeden referat na konferencji międzynarodowej na temat syntezy i aktywności biologicznej N-acylowych pochodnych 1,4-benzoksazyn- i 1,4-benzoksazepin-3-onów.

Czas wolny lubię spędzać aktywnie uprawiając turystykę pieszą w górach oraz wspinaczkę skalną.

Kontakt

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej

Instytut Polimerów

Zakład Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych

Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii

Al. Piastów 45
70-322 Szczecin, Polska
tel.: (+48) 91 449 44 55

email: apiegat@zut.edu.pl

Projekt finansowany przez

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem